Vedu pravidelné tréninky a víkendové dílny v Praze a v cizině pro herce a improvizátory. Ve firmách dělám kurzy aplikované improvizace pro lidi, kteří chtějí improvizovat, ale nesměřují na jeviště.

Chceš improvizovat?

Jestli máš chuť začít s námi trénovat divadelní improvizaci, máš tři možnosti:

1. Přijď na dílnu2. Choď na tréninky3. Zorganizuj si dílnu

Přijď na dílnu (v Praze)

Přihlaš se na otevřenou víkendovou dílnu. Před tím doporučuju zajít se podívat na představení studentů, abys věděl, do čeho jdeš.

Pracujeme na různých dlouhých formátech (nejčastěji Harold), hereckém řemesle improvizátora a jeho specifických dovednostech (práce s objekty, tvorba postav).  Zkoušíme intenzivně od pátku do neděle a všechno si vyzkoušíš i před lidmi během představení.

Termíny všech dílen i představení studentů najdeš v kalendáři akcí.


Choď na tréninky (v Praze)

Pravidelné tréninky v pondělí pro začátečníky a mírně pokročilé nebo čtvrtek pro velmi pokročilé improvizátory, 18:00 – 21:00. Protože někdy hraju nebo pracuju mimo Prahu, může občas trénink odpadnout, první semestr tak vychází zhruba do poloviny ledna a druhý do konce června.

Pracujeme na improvizační kondici (na uvolněném soustředění, rozšířeném vnímání, rytmu a muzikalitě, stavu střehu) a na improvizačních dovednostech při párových a skupinových scénách (na hledání hry, tvorbě postav, interakci s imaginárními objekty a prostředím). Netrénujeme shortformy a kategorie improvizační ligy. Směřujeme k longformové improvizaci, především ve formátu Harold.

Trénujeme po semestrech, jeden semestr má 13 tréninků. Třináctý trénink je představení v divadle před publikem. Můžeš se jen tak přijít podívat na první trénink, a potom se rozhodnout.


Zorganizuj si dílnu (kdekoli)

Jezdím učit od Kolumbie po Ukrajinu, můžu zajet i za tebou. Nejčastější témata dílen na export jsou:

  • úvod do longformy Harold
  • Jak si vytvořit vlastní longformu
  • Longformové postavy – od karikatur po uvěřitelné postavy
  • Buď fyzický – interakce s objektem a prostředím
  • Fyzické obrazy na jevišti
  • Dělej problémy
  • Improvizace beze slov
  • Úvod do freeforem
  • Longforma “Metronom”, kterou jsem založil na na hudbě a fyzických obrazech

Ozvi se mi a pokud najdeme společný termín a společnou řeč, bude mě těšit.